Buty narciarskie Dalbello

Buty narciarskie Dalbello

Firma Dalbello, specjalizująca się w produkcji butów narciarskich, została założona w 1974 roku we Włoszech przez szewca AlessandroDalbello, prawdziwego mistrza w swoim fachu. Działając od początku we włoskim miasteczku Asolo, położonym w bliskim sąsiedztwie gór, jesteśmy jedynym producentem butów narciarskich, który do dziś tworzy wszystkie produkty we własnej fabryce.

Typowe dla Włochów zamiłowanie do unikalnego designu, stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz pasja do tworzenia butów narciarskich pozwoliły nam stać się jedną z najszybciej rozwijających się firm w swojej branży. W 2014 roku, na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, nasze buty dziesięciokrotnie „stanęły” na podium. Od lat wspieramy także czołowych freeriderów oraz uczestników Pucharu Świata.

Buty narciarskie Dalbello

Dalbello

– to nazwa marki pochodzącej z Włoch, której historia sięga roku 1974 ubiegłego stulecia. Producenci Dalbello specjalizują się przede wszystkim w projektowaniu i produkcji butów narciarskich, które od lat słyną z oryginalności, nowoczesności, a przy tym ogromnej dbałości o ergonomię i komfort użytkowania. W swojej ofercie firma gromadzi pełną gamę modeli i fasonów dla nabywcców o zróżnicowanym stopniu umiejętności narciarskich. Produkty te są podzielone na kilka kategorii, spośród których wyróżnić możemy: – Aerro – to seria obejmująca modele o szerokości buta wynoszącej 105 mm, w której zawarto sporo innowacyjnych rozwiązań (dotyczących chociażby poprawy stabilności i ułatwionego zakładania buta); – Arixon (męska) i Raya (damska) – dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Szerokość buta wynosi tutaj 103 mm, a samo obuwie cechuje obecność m.in. wkładek termoformowalnych, specjalistyczne podbicie pięty nowoczesna regulacja twardości; – Mantis i Viper – o szerokości 100 mm (dla mężczyzn) i 99 mm (dla kobiet). Posiadają canting oraz zróżnicowany poziom twardości buta wewnętrznego; – Scorpion – grupa modeli o zróżnicowanych szerokościach i wersjach kolorystycznych. Najwyższy fason z tej serii (z 150 flex) posiada homologacje Federacji Narciarskiej (FIS).

Nasze buty powstają we współpracy z wybitnymi sportowcami, których doświadczenie pomaga nam ulepszać i rozwijać kolejne modele. Bliska relacja między czołowymi zawodnikami a najlepszymi inżynierami i projektantami, pozwala na tworzenie nie tylko unikalnych produktów, ale czegoś o wiele ważniejszego – wielkiej rodziny Dalbello złożonej zarówno z pracowników firmy, jak i z użytkowników butów.

Praca zespołowa, będąca nieodłącznym elementem polityki firmy, napędza nas do działania, a we „włoskiej rodzinie” tkwi sekret i siła marki Dalbello. Jesteśmy dumni z wartości przyświecających naszej działalności oraz z możliwości współpracy z wielkimi postaciami, których wiedza i zaangażowanie pomagają nieustannie rozwijać ten projekt.

DOŁĄCZ DO NAS W GÓRACH I ZOSTAŃ CZŁONKIEM WIELKIEJ RODZINY DALBELLO